OM OSS PÅ WOKK

BE A PART OF OUR WOKK FAMILY

Vilka är WOKK?

Våra tjänster

Kontakta oss

Vi är entusiastiska proffs på restauranger

Vi projekterar, säljer och monterar allt inom HORECA.

Med över 30 års erfarenhet och ett genuint intresse för restaurangbranschen så ska Wokk vara det självklara valet för kunden.

Vår vision är att hjälpa kunden från tom lokal till dukat bord och vi är med under hela processen, från första idé till den färdiga restaurangen, med tydligt uppsatta mål och kontinuerlig dialog.

Vår historia

Wokk är ett familjeägt företag som grundades 2016 av Kauko och hans söner Tommy och Stefan.
Med många års samlad erfarenhet av storkök, bestämde vi
oss för att det var dags att bygga en egen verksamhet med noggrant utvalda leverantörer och ett genomtänkt servicenätverk.

Mer än 30 års erfarenhet

Över 300 nöjda kunder

Engagerade medarbetare

Familjen

Våra medarbetare

Tommy

Sälj

Epost: tommy@wokk.se
Telefonnummer: 073 - 051 50 75 

Fredrik

Sälj

Epost: fredrik@wokk.se
Telefonnummer: 070 - 312 58 23 

Niclas

Sälj

Epost: Niclas@wokk.se
Telefonnummer: 073 - 051 50 93 

Kauko

Service & reservdelar

Epost: Kauko@wokk.se
Telefonnummer: 073 - 807 01 02

Mikael

Leverans & After sale

Epost: förnamn@wokk.se
Telefonnummer: 073 - 504 77 89

Arek

Leverans & After sale

Epost: Arek@wokk.se
Telefonnummer: 072 - 276 96 28

Mette

Inköp & Ekonomi

Epost: Mette@wokk.se
Telefonnummer: 073 - 051 50 57

Johanna

Design & inredning

Epost: Johanna@wokk.se
Telefonnummer: 073 - 851 50 22

Matilda

Inköp

Epost: Matilda@wokk.se
Telefonnummer: 076 - 338 89 84

Iren

Ekonomi

Epost: Iren@wokk.se
Telefonnummer: 070 - 322 78 07

Ett urval av våra partners